تاکید بر علایق مشترک در فرآیند عاشق کردن دیگران, روانشناسی عشق به فرآیند ایجاد و ماندگاری عشق می پردازد؟ چگونه پسری را که به او علاقه مندم عاشق خود کنم؟ چگونه دختری را که دوست دارم جذب خودم و عاشق خود کنیم؟ چگونه دوستیابی برای ازدواج کنیم؟ و یک عشق ماندگار و عمیق را به وجود بیاوریم؟ چگونه از دختری جواب مثبت بگیریم؟

اینها سوالاتی است که روانشناسی عشق به آنها پاسخ می دهد.

کتاب چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ؟ نوشته فاروق رضوان که توسط حبیب آتش پنجه به فارسی ترجمه شده است و در سایت دریکساز منتشر شده ، یکی از بهترین کتابهای روانشناسی عشق است که به بخش اعظمی از این سوالات پاسخ می دهد.در این بخش که از این کتاب برای شما آماده کرده ایم به نقش علایق مشترک ( تفاهم فکری ) در فرآیند عاشق کردن دیگران میپردازیم.

من دقیقا شبیه شما هستم!!!

این موضوع را همه ما میدانیم که دیگران معمولا عاشق کسانی می شوند که ویژگی های نزدیک به خودشان را دارند که در نتیجه باعث ایجاد حس امنیت می شود. اما موضوع اصلی این است که چگونه کاری کنیم که آن شخص فکر کند شبیه ما است؟

روش های زیادی وجود دارد که در اینجا به چند نکته ی آن اشاره می کنیم :

*** نشان دهید که با او ارزش های مشترکی دارید به خصوص در مواردی که بیشتر از همه برایش ارزش دارد.

مثلا اگر صداقت برای او اهمیت زیادی دارد پس از خود صداقت نشان دهید.

*** نشان دهید در مورد موضوعات مهم اعتقادات مشترک دارید. مثل علاقه به خدا ، دین ، زمدگی و …. البته درست است که میتوانید تفکرات متفاوتی داشته باشید ولی در مورد موارد بسیار مهم و حیاتی بهتر است یکسان فکر کنید. اما اگر تفاوتی در مورد موضوعات ساده و بی اهمیت وجود داشته باشد تاثیر زیادی ندارد.

(( همدلی ایجاد کنید ))

همدلی یک تکنیک در ان ال پی است که می تواند از آن استفاده کنید تا شخص احساس کند به شما نزدیک و شبیه است. ویژگی همدلی این است که به طور مستقیم بر روی ذهن نیمه خودآگاه تاثیر می گذارد و باعث ایجاد حس شباهت و تفاهم می شود. بدون اینکه ضمیر ناخودآگاه دلیل این موضوع را تشخیص دهد. در بخش بعدی برخی از این روشها را برای ایجاد همدلی نشان می دهیم.

(( نشان دهید که علایق مشترک دارید ))

یکی از دلایلی که صمیمیت بعد از ازدواج از بین می رود این است که هر یک از طرفین به تنهایی برای علایق خود وقت می گذارند.

(( نشان دهید از یک طبقه ی اجتماعی هستید ))

انسانها معمولا عاشق کسانی می شوند که نگرش اجتماعی یکسانی با آنها داشته باشند. نگرشی که در آن باورها ،ارزشها و فرهنگ مشترکی وجود دارد.

همه میدانیم وقتی موضوع طبقه ی اجتماعی باشد کار چندانی نمی شود کرد، اما میتوانیم با نشان دادن شباهت در اعتقادات، ارزشها و فرهنگ بسیار به آن نزدیک شویم. به یاد داشته باشید معیار ناخودآگاه متفاوت هستند.

معیارهای ناخودآگاه بر اساس کمبودهای روانی شکل می گیرند که در نتیجه باعث می شود دختری فقیر به پسری ثروتمند یا بلندپرواز جذب شود.

اما باورها لزوما به این شکل ایجاد نمی شوند و در سطح خودآگاه شکل میگیرند.

هر طور که شده باید به وی این پیام را انتقال دهید که شبیه تو هستم. اما به یاد داشته باشید این پیام هیچوقت بصورت مستقیم انتقال پیدا نمی کند.

اجازه دهید شخص مورد نظرتان خود به این موضوع برسد . به عبارتی دیگر کاری کنید که آنها خود شما را کشف کنند. مجدد تاکید میکنم راه های فراوانی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید.

(( خود را شبیه ویژگی های مثبت فرد نشان دهید نه منفی))

همانطور که گفتم هر کس ویژگی های منفی در خود می بیند که آنها را دوست ندارد، به یاد داشته باشید نباید متوجه شود شما نیز آن ویژگی های منفی را دارید. ما انسان ها وقتی عاشق می شویم که طرف مقابلمان خصوصیات مورد علاقه ی ما را داشته باشد نه آنهایی را که دوست نداریم.

دوستان و خوانندگان عزیز : کتاب حاضر یکی از بهترین کتاب های جهان در زمینه روانشناسی عشق است. در این کتاب میلیونر معروف مصری دکتر فاروق رضوان به مبحث ایجاد عشق می پردازد و تکنیک هایی تا بتوانید هر کسی را عاشق خود کنید. کتاب همانگونه که نامش را نیز این سوال انتخاب کرده! به دنبال پاسخ دادن به یکی از مهمترین دغدغه فکری جوانان است : چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم؟

مهم نیست شما در چه مرحله ای از عشق هستید. هنوز هیچ فردی را برای خود پیدا نکرده اید و به دنبال روش مناسب و کارآمدی برای دوستیابی هستید، علاقه مند به دختر و پسری هستید و میخواهید او را به خودتان جذب کنید و یا اینکه ازدواج کرده اید اما زندگی شویی شما آن عشق پررنگی را که باید ندارد.

این کتاب برای شما مناسب است و تاکید میکنم حتما مطالعه کنید.

ارزش مطالعه را دریابید!

اگر علاقه مند هستید کتاب چگونه دیگران را عاشق خود کنیم نوشته دکتر فاروق رضوان و با ترجمه حبیب آتش پنجه ( محقق و پژوهشگر توانای حوزه روانشناسی اجتماعی و موفقیت ) را دانلود کنید به لینک زیر مراجعه نمایید

دانلود کتاب چگونه دیگران را عاشق خود کنیم

طلسم عشق و محبت یهودی عاشق ,دهید ,کتاب ,ایجاد ,نشان ,دیگران ,نشان دهید ,داشته باشید ,علایق مشترک ,وجود دارد ,چگونه دیگران ,کتاب چگونه دیگران ,دکتر فاروق رضوان منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

الیاسون ارزانی کلش اف کلنز لوازم مادر و کودک، اتاق خواب و لوازم خانگی کسب و کار نوین اینترنتی بهار نو سفارش دیجیتال مارکتینگ اخبار مفید